Zakład Wod-Kan


Zakład Ciepłownictwa

Zaklad Transportu i Oczyszczania Miasta

Zakład Gazownictwa

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

Dział Techniczno - Inwestycyjny

FUNDUSZE UE

 

Wytwarzanie ciepła - kotłownia gazowo-olejowa.

Zainstalowana moc kotłowni wynosi 23,1 MW, na co składają się trzy kotły wodne firmy Viessmann o mocach 10,5 MW, 9,3 MW oraz 3,3 MW.

Każdy z kotłów wyposażony jest w dwufunkcyjny palnik firmy Riello oraz ekonomizer. Zastosowanie ekonomizerów pozwala na uzyskanie sprawności przekraczającej 95 %. Kotłownia wyposażona została w pełni zautomatyzowany system sterowania procesem produkcji ciepła z możliwością przejścia w tryb pracy ręcznej. Regulacja mocy poszczególnych kotłów odbywa się automatycznie w zależności od zapotrzebowania na ciepło w całej instalacji. System sterowania oparty o sterowniki PLC umożliwia pracę kaskady kotłów według zadanej krzywej grzewczej. Użytkownik posiada możliwość dowolnego wybierania kotła wiodącego w kaskadzie.

W celu zapewnienia pełnej regulacji ilościowo-jakościowej przewidziano oprócz regulatora kaskady kotłów zmienną wydajność pomp obiegowych w funkcji zadanego ciśnienia dyspozycyjnego. Kotłownia wyposażona jest w 4 pompy obiegowe firmy Grundfos o wydajności 140 m3/h każda.

W układzie pompowni przewidziano przetwornicę częstotliwości firmy Danfoss, która poza oszczędnością energii elektrycznej umożliwia płynny rozruch pomp oraz regulację w całym zakresie wydajności układu. Kotłownia posiada własną stację uzdatniania wody wyposażoną w pompę uzupełniającą ubytki czynnika grzewczego oraz dwie pompy stabilizujące ciśnienie.

Zainstalowany w kotłowni system wizualizacji pozwala na stałe monitorowanie pracy kotłów wodnych, stacji uzdatniania wody, pomiaru zużycia paliw oraz układu stabilizacyjno-uzupełniającego.

Zastosowany w kotłowni gazowo-olejowej wysoki stopień automatyzacji i wizualizacji sprawia, że nasza kotłownia zbudowana w 2002 roku jest obiektem nowoczesnym oraz bezpiecznym dla środowiska i osób tam pracujących.


Dane Firmy


Wiadomości

projekt: Admin