Informacje Budowa kanału sanitarnego w ul. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich
  • 24 sierpnia 2020

Budowa kanału sanitarnego w ul. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich

W dniu 18 sierpnia 2020 roku rozpoczęła się budowa kanału sanitarnego wraz z odejściami bocznymi do działek budowlanych w ulicy 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich w Ozorkowie. Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o. o. realizuje kolejne zadanie, które rozwiąże problemy przyszłych mieszkańców ulicy.

Inwestycja w ulicy 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich obejmuje budowę kanału sanitarnego o długości ok. 157 metrów oraz budowę 7 odejść bocznych do posesji, tak aby każdy z mieszkańców mógł podłączyć się do miejskiej sieci. Lokalizacja odejść bocznych została uzgodniona z właścicielami posesji. Zaopatrzenie w wodę planowanej zabudowy możliwe jest z istniejącej sieci wodociągowej, natomiast odbiornikiem ścieków z kanału będzie istniejący kanał sanitarny w ulicy Piłsudskiego. Przejście pod pul. Piłsudskiego zaprojektowano w technologii bezwykopowej z rur kamionkowych przeciskowych, wewnątrz glazurowanych, o połączeniach na mufę ze stali molibdenowej z uszczelką kauczukowo-elastomerową. Na pozostałych odcinkach kanał sanitarny zaprojektowano z rur DN 200 mm, a odejścia boczne od kanału z rur DN 150 mm, kamionkowych kielichowych, łączonych na uszczelkę, dwustronnie glazurowanych.

Prace zakończą się jeszcze w sierpniu b.r. Inwestycję realizuje firma RAWO Infrastruktura Sp. z o. o. Sp. K. z Łodzi, która wygrała przetarg na realizację zadania. Wartość kontraktu to 125 800,00 zł brutto.