Komunikaty Dbajmy o siebie i innych!
  • 20 listopada 2020

Dbajmy o siebie i innych!

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy !

Jak wiemy najskuteczniejszą bronią w walce z koronawirusem jest nasze odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podawanych przez Ministerstwo Zdrowia. Podstawową zasadą jest zasada DDMA+W, co oznacza:

·         D jak DYSTANS

Dystans społeczny, który towarzyszy nam od początku epidemii koronawirusa. 1,5 m to minimalna odległość jaką powinniśmy zachowywać od innych osób. W naszym przedsiębiorstwie dystans społeczny jest zachowywany również pomiędzy pracownikami. Dzięki temu chronimy zarówno siebie jak i ludzi wokół nas.

·         D jak DEZYNFEKCJA

Dezynfekcja dłoni to podstawa w walce z koronawirusem. Jednak dłonie to nie wszystko.
W OPK Sp. z o.o. zakupiono ozonatory, dzięki którym pomieszczenia w Spółce są ozonowane. Pamiętajmy również, że w budynku zawieszone zostały dozowniki z płynem do dezynfekcji dłoni, wchodząc prosimy o dokładne zdezynfekowanie.

·         M jak MASECZKA

Maseczki, szaliki lub przyłbice – zasłaniaj nos i usta w przestrzeni publicznej. Rób to zarówno
w pomieszczeniach zamkniętych jak i na ulicy. Nasi pracownicy stosują się do zasad zasłaniania ust
i nosa poprzez noszenie maseczek. W Spółce zamontowane są w każdym pokoju pleksy oddzielające petentów od pracowników. Bądźmy odpowiedzialni, dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz osób pracujących w Przedsiębiorstwie.

·         A jak APLIKACJA STOP COVID – ProteGO Safe

Korzystasz z aplikacji i miałeś kontakt z osobą chorą? Twój telefon Cię o tym powiadomi. STOP COVID ProteGO Safe to dobrowolona, darmowa i w pełni bezpieczna aplikacja, która pomaga w walce
z koronawirusem.

·         W jak WIETRZENIE

Pomieszczenia Ozorkowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w którym spędzamy dużo czasu są często wietrzone dzięki czemu mamy odpowiedni dopływ świeżego powietrza.

 

Pamiętajmy! Dobre samopoczucie, brak gorączki i kaszlu może uśpić naszą czujność! Możemy przechodzić koronawirusa bezobjawowo, a co za tym idzie nieświadomie zarażać inne osoby. Dlatego tak ważna w każdej sytuacji jest ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Trzymajmy dystans! Chrońmy to co najważniejsze, czyli nasze zdrowie!