Informacje OZORKOWSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE STAWIA NA INNOWACYJNOŚĆ
  • 04 września 2020

OZORKOWSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE STAWIA NA INNOWACYJNOŚĆ

Jeżeli chcemy myśleć przyszłościowo, czasem musimy zmienić swój punt widzenia i z czymś się pożegnać. Dotyczy to również pomiarów wody Ozorkowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Technologia stale się zmienia, dlatego nadeszła pora, aby pożegnać się u Państwa ze starymi licznikami mechanicznymi i powitać nowe - inteligentne. Wodomierze mechaniczne sprawdzały się przez wiele lat, jednak w epoce cyfrowej, w której kluczową rolę odgrywają łączność i komunikacja, przestały być wystarczające. Nadeszła pora inteligentnych pomiarów, które niosą ze sobą liczne korzyści:

·         - W przeciwieństwie do urządzeń mechanicznych, wodomierze ultradźwiękowe nie mają części ruchomych, a więc nie zużywają się i przez cały okres eksploatacji zachowują swoją dokładność, zapewniając tym samym prawidłowe rozliczenia i wyższą jakość danych.

·         - Wodomierze ultradźwiękowe, w przeciwieństwie do ich mechanicznych odpowiedników, oferują również funkcje zdalnego odczytu bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń. Nie tylko skraca to czas zbierania danych, ale też usprawnia dystrybucję zasobów. Nowoczesne urządzenia pozwalają uniknąć nieprawidłowych odczytów i ponownych wizyt u Państwa, oszczędzać czas i pieniądze, które można przeznaczyć na działania generujące wartość oraz uzyskać szersze spektrum danych, a tym samym wzbogacić ofertę dla klienta.

·         - Funkcje inteligentnych alarmów, w które wyposażone są wodomierze ultradźwiękowe, pozwalają skutecznie wykrywać wycieki, rozsadzenia, przepływ wsteczny itp., a więc również ograniczyć ilość wody nieprzynoszącej dochodu w sieci dystrybucyjnej.

·         - Badania statystyczne (legalizacja) wodomierzy ultradźwiękowych odbywać się będą co 5 lat przy czym np. na 1200 wodomierzy, poddanych badaniom w urzędzie zostanie 50 sztuk. Jeżeli będą one w pełni sprawne to wszystkie wodomierze (1200 sztuk) zostaną zalegalizowane.

 

Dlatego OPK podjęło decyzję, że od roku 2020 będzie sukcesywnie przez 3 lata prowadziło wymianę starych wodomierzy mechanicznych na nowe. W roku 2020 zostanie wymienionych 100.

Wartość inwestycji szacuje się w granicach 3 100 000,00 zł